НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Італії тимчасово заборонили призначення хрещених батьків

В Італії тимчасово заборонили призначення хрещених батьків

160

Католицька єпархія міста Катанія на італійському острові Сицилія з жовтня ввела трирічну заборону на призначення хрещених батьків.

Про це повідомляє The New York Times.

Очільник Катанії Сальваторе Грістіна оголосив про заборону ще в березні 2021 року. Він пояснив це тим, що фігура хрещеного батька, яка колись відігравала важливу роль у релігійному вихованні, тепер втратила своє духовне значення. Вона перетворилася на формальність або ж спосіб зміцнити становище сім’ї. Хрещеними батьками просять ставати впливових людей, у яких десятки хрещених дітей, кажуть представники католицької церкви.

Водночас фігура хрещеного батька все ще залишається важливою сполучною ланкою між сім’ями на Сицилії. Так, соціальне значення хрещеного батька використовує мафія, що й могло вплинути на рішення заборонити хрещених батьків у Катанії.

Італійські прокурори нині відстежують, кого хрестили боси злочинного світу, щоб зрозуміти, як вони поширювали свій вплив.

«Мафія завжди запозичала у церкви термін “хрещений батько”, щоб надати своїм босам вигляду релігійної респектабельності, хоча насправді ці два світи зовсім несумісні», – каже єпископ Пеннізі, який уже багато років послідовно виступає проти мафії.

Відсторонити мафіозних босів від церемонії хрещення намагалися й у південноіталійській провінції Реджо-ді-Калабрія, яка є батьківщиною угруповання «Ндрангета». У 2014 році єпископ Джузеппе Фіоріні Морозіні запропонував ввести 10-річну заборону на призначення хрещених батьків. Однак його пропозицію не підтримали у Ватикані.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі