НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Італії відзавтра заборонено продаж одноразових пластикових виробів

В Італії відзавтра заборонено продаж одноразових пластикових виробів

58

Від завтрашнього дня, 14 січня, в Італії офіційно набуде чинності європейська директива SUP, яка спрямована на скорочення використання одноразового пластику, який не піддається біорозкладанню та компосту.

Про це повідомляє Il Giorno.

Заборона стосується від тарілок і соломинок до ватних паличок – багатьох предметів, яких більше не знайдеш на полицях. Штрафи до 25 тисяч євро для тих, хто їх продає.

Цей крок вперед у «зеленому ключі» зробила Італія, яка довгий час боролась з одноразовим пластиком і морським сміттям внутрінаціональними правилами: заборона на пластикові пакети та поліетиленові пакети, які не підлягають біорозкладанню та компосту, ватні палички та заборона на використання мікропластику в косметичних продуктах, що змиваються, пізніше такі правила перейняли на рівні Євросоюзу.

Основні зміни стосуються заборони на продаж численних пластикових виробів, у тому числі «оксо-розкладних» (тобто пластмас, що містять добавки, які через окислення призводять до роздроблення пластику на мікрофрагменти). Також заборонені ватні палички, мішалки для напоїв, стрижні для кріплення до опорних балонів, деякі специфічні харчові контейнери з пінополістиролу, контейнери і стаканчики для напоїв з пінополістиролу і відповідні кришки.

Запаси продукції можуть бути відчужені продавцями, якщо вони зможуть довести, що вони дійсно були поставлені до 14 січня 2022 року.

Для тих, хто поставляє або продає невідповідну продукцію, передбачені штрафи від 2500 до 25000 євро.

Також зазначається, що один із способів обійти заборону – це збільшення використання пластику багаторазового використання, який надалі так само веде накопичення пластикових відходів.

Для боротьби з надмірним поширенням одноразового пластику необхідно зосередитися на трьох діях:

  • сприяти різкому скороченню виробництва та продажу одноразового пластику;
  • заохочувати людей до відмови від засмічення пластиком навколишнього середовища;
  • сприяти розвитку промислового ланцюга поставок, який дедалі більше зосереджується на зеленій хімії та компостованих матеріалах.
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі