НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Ізраїлі знайшли золоту монету віком у півтори тисячі років

В Ізраїлі знайшли золоту монету віком у півтори тисячі років

447

Ізраїльські археологи знайшли золоту монету, якій близько 1 500 років, під час будівництва житлового кварталу у місті Рамат-га-Шарон.

Про це йдеться в повідомленні The Times of Israel.

Сучасне місто Рамат -Хашарон, де проводилися розкопки, було засноване в 1923 році як сільськогосподарська громада євреями-переселенцями з Польщі.

Експерти вважають, що монета була викарбувана візантійським імператором Іраклієм у 638 або 639 роках нашої ери. Одна сторона зображає імператора з двома синами, а інша – пагорб Голгофу в Єрусалимі, місце розп’яття Ісуса.

«Монета вміщує захоплюючі дані про занепад візантійського правління в країні та сучасні історичні події, такі як вторгнення персів та поява ісламу. Вона дає інформацію про християнську й язичницьку символіки та місцеве населення», – зазначив співробітник відомства Роберт Коол.

Зокрема під час розкопок археологи виявили ланцюг для люстр, який, ймовірно, використовувався для тримання скляних ламп у церкві, та прес для вина з мозаїчною підлогою.

На цьому місці також були знайдені кам’яні розчини та жорна, виготовлені з базальту з Голанських висот та Галілеї, які використовувалися для подрібнення пшениці, а також цех по виготовленню скла та склад, що включав чотири «масивні банки», заглиблені в підлогу. Такі банки використовувались для зберігання зерна.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі