НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Ізюмському краєзнавчому музеї сховали від окупантів Євангеліє 1707-го року видання

В Ізюмському краєзнавчому музеї сховали від окупантів Євангеліє 1707-го року видання

Цінні експонати зараз перебувають у сховищі Ізюмського краєзнавчого музею, який взяли під цілодобову охорону військові

476

Напрестольне Євангеліє в срібному з позолотою окладі 1707-го року видання, яке є частиною колекції Ізюмського краєзнавчого музею, пережило окупацію Російської Федерації.

Про це повідомило Суспільне з посиланням на заступника Ізюмського міського голови Володимира Мацокіна. Євангеліє від російських окупантів сховала працівниця музею.

«У музеї є наукова співробітниця Діна Листопад, вона особисто прийшла в музей під кулями під час артобстрілів і сховала Євангеліє, сказала, що ховала так, щоби його ніхто не знайшов. І воно живе! А ми думали, що його вкрали», – сказав Володимир Мацокін.

Музейниця Діна Листопад після того, як сховала трьохсотрічний експонат, змогла евакуюватися з Ізюма.

Мацокін розповів, що Євангеліє неушкоджене. Нині експонати перебувають у сховищі Ізюмського краєзнавчого музею, який взяли під цілодобову охорону військові.

«Будівля музею в поганому стані, є влучання в дах, зараз працюємо над тим, щоби законсервувати його. Вся колекція, вся експозиція збереглася, нічого не поцупили, хоча місто пограбоване дуже сильно», – зазначив Володимир Мацокін.

Що буде з експонатами надалі, вирішують:

«Спеціалісти приїжджали до музею 24-го вересня, ми отримали деякі консультації».

Ізюмський краєзнавчий музей заснував 1920-го року археолог Микола Сібільов. Під час Другої світової війни частину колекції та будівлю закладу знищили. Напрестольне Євангеліє – подарунок Петра Першого Ізюмському Преображенському собору.

У музеї до вторгнення Росії в Україну експонували предмети середньовіччя, козацької доби, нумізматичну колекцію, етюди Сергія Васильківського й інших художників тощо.

За даними українського міністерства культури станом на початок вересня, у Харківській області окупанти зруйнували чи пошкодили 108 пам’яток, 88 – у Харкові.

Нагадаємо, що російські війська під час окупації Харківської області зруйнували Ізюм і навколишні села. Українські захисники показали, як виглядає місто після звільнення.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі