НТА > НОВИНИ > В Криму померла мама українського режисера Сеітаблаєва

В Криму померла мама українського режисера Сеітаблаєва

232

В окупованому Криму померла мама відомого українського актора та режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва – Субіє ханум Налбандова у віці 83 роки.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook.

У нашого друга, товариша, соратника, відомого українського режисера, актора театру і кіно, сценариста Ахтема Сеітаблаєва непоправне горе – в окупованому РФ Криму у віці 83 років померла його мама, Субіє ханум Налбандова“, – написав Чубаров.

Субіє ханум Налбандова народилася 24 березня 1938 року в Криму. Її сім’я разом з усім кримськотатарським народом була депортована з Криму 18 травня 1944 року. До 1955 року сім’я Субіє ханум утримувалася на спецпоселенні в Марійській АРСР, в умовах, де і дорослі і діти, використовувалися на каторжних роботах по ручній заготівлі лісу.

У 1955 році сім’я Налбандових переїхала до Таджикистану. Тут любов до співу привела Субіє ханум в гурток, створений її братом – майбутнім композитором – Едемом Налбандовим. Закінчивши незабаром Ленінабадське музучилище, вона вступила до Ташкентського театрального інституту.

У 1990 році сім’я Налбандової повернулася до Криму, де Субіє ханум викладала вокал і сценічну мову в Кримському училищі культури.

У 1992 році, почавши працювати в кримськотатарській редакції ДТРК “Крим”, Субіє Налбандова створила першу в історії кримськотатарської культури дитячу телепередачу – «Мерабан’из, балалар».

Для телепередачі все їй доводилося робити самій: шити ляльки, рухати їх в кадрі, озвучувати фільми, писати казки і вірші, готувати дітей до ефіру. Але результат був того вартий – величезна популярність, любов глядачів, покоління дітей, які відкрили для себе кримськотатарську мову і культуру“, – розповів Рефат Чубаров.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу та себе особисто він висловив щирі співчуття Ахтему Сеітаблаєву у зв’язку з непоправною втратою, а також усім рідним, близьким та колегам Субіє ханум Налбандової.

Після окупації Криму Ахтем бачився з мамою нечасто. Він неодноразово пропонував батькам покинути окупований півострів, на що вони відповідали: “Хай виїжджають вони“.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі