НТА > НОВИНИ > Суспільство > В МЗС відреагували на указ Путіна про “паспортизацію” Запорізької і Херсонської областей

В МЗС відреагували на указ Путіна про “паспортизацію” Запорізької і Херсонської областей

Примусова паспортизація українців на Херсонщині та Запоріжжі є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України

378

Міністерство закордонних справ України відреагувало на указ президента РФ Володимира Путіна про спрощене отримання громадянства РФ для жителів Запорізької та Херсонської областей.

Як йдеться у заяві МЗС, указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків.

Так, в МЗС наголосили, що незаконна паспортизація на Херсонщині та в Запорізькій області, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права.

“Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків. Це рішення не вплине на приналежність жителів тимчасово захоплених Росією територій до громадянства України. Примусова паспортизація українців на Херсонщині та Запоріжжі є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України – загарбання українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле”, – йдеться у заяві.

МЗС України засуджує указ президента РФ. Такий документ відкриває шлях до примусу мешканців тимчасово захоплених російською армією територій в Херсонській та Запорізькій областях набувати російське громадянство.

Нагадаємо, що президент країни-агресорки Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства Росії для жителів Запорізької та Херсонської областей України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі