НТА > НОВИНИ > Місця > В Одесі Чорне море стало «зеленим»

В Одесі Чорне море стало «зеленим»

Уже декілька днів Чорне море біля узбережжя Одеси «цвіте», морська вода набула неприродного для неї оливково-зеленого відтінку

347

Особливо добре це видно безпосередньо біля берега, насамперед – у напівзакритих акваторіях пляжів, відокремлених від відкритого моря хвилерізами. Про це повідомляє «Одеський кур’єр».

У деяких випадках смуги оливково-зеленої води помітні і далеко від берега.

Це явище 2021-го року викликано цвітінням ціанобактерії Aphanizomenon flos-aquae. Зараз для неї найсприятливіші умови – тепла морська вода (з температурою понад 19-20 градусів) в поєднанні з низькою солоністю і наявністю великої кількості різних органічних речовин у воді.

«Сильні дощі останніх декількох днів призвели до масового потрапляння в море різного сміття, відходів і просто бруду з міста – за рахунок поверхневого стоку дощової води і за рахунок стоку води через дренаж», – йдеться в матеріалі одеських журналістів.

У відеосюжеті – політ на квадрокоптера над узбережжям Одеси в районі Малого Фонтану й Аркадії. Особливо актуально це для Аркадії – де в невелику бухту виходять гирло балки, через яке в дощову погоду стікає в море дощова вода з досить великого району Одеси.

Востаннє саме така ціанобактерія цвіла в морі біля Одеси 2015-го року. Схоже явище, але з іншою ціанобактерією – Nodularia Spumigena – спостерігали влітку 2019-го та влітку 2020-го років, щоразу в червні.

«Тепер і наше море «зацвіло», – зазначила гідробіологиня Галина Теренько. – «Оливковий прилив» – результат рясних опадів і, як наслідок, теригенного стоку, високої температури води (+19) і низькою солоністю (12,6 проміле)».

Раніше саме таке «цвітіння» спостерігали в травні 2015-го року. Тоді, як розповіла спеціалістка, вид розвивався в масі разом з іншими ціанобактеріями.

До речі, з моменту «зеленого» припливу 2019-го року минуло 2 роки. «Наші прохання про придбання устаткування для виявлення токсинів в пробах морської води, так і не почув та не підтримав жоден керівник жодного підрозділу, а даремно. Ми готові працювати на благо нашого міста», – підсумувала гідробіологиня Галина Теренько.

Нагадаємо, що непривабливо виглядає зараз і туристичний Крим: гнилі опори, провалені перекриття, аварійні причали, до яких раніше швартувалися десятки суден. Зокрема, занедбано візитівку Криму та пам’ятку архітектури – Ластівчине гніздо, а також пляжі біля нього.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі