НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Офісі Президента розповіли плани щодо візиту Зеленського до США

В Офісі Президента розповіли плани щодо візиту Зеленського до США

125

Президент України Володимир Зеленський планує обговорити широкий спектр двосторонніх відносин з керівництвом США у ход свого візиту до Вашингтону.

Про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква в інтерв’ю Телеграфу.

Він також спростував інформацію про те, що у США відмовилися від зустрічі президентів.

«Це спекуляції. Не було ніяких відмін. А от що було – це дві телефонні розмови президента Байдена і президента Зеленського. Не так багато лідерів уже мали змогу двічі поговорити з президентом Байденом. Візит відбудеться. Ми його готуємо з підвищеною відповідальністю», – заявив він.

Він також розповів, що у ході візиту до Сполучених Штатів Зеленський планує обговорити широкий спектр двосторонніх відносин.

За його словами, в першу чергу йтиметься про безпеку та оборону, і про ситуацію в Донецькій та Луганській областях, частини яких тимчасово окуповані Росією.

«Триває комунікація щодо цього на відповідних рівнях – керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак постійно спілкується з офіційними представниками американської сторони. Буде також йти мова про економічну співпрацю, про нові економічні проєкти, підвищення товарообігу, який до пандемії становив до 4 млрд дол. США щорічно і має всі шанси бути збільшеним», – сказав Жовква.

Раніше деякі ЗМІ поширили інформацію про скасування візиту Володимира Зеленського до США у липні через зміну керівництва “Нафтогазу”.

Разом з тим, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна поки що не отримала від Вашингтона конкретної дати візиту президента Володимира Зеленського в США, однак незабаром це має статися.

Нагадаємо, що перша розмова Зеленського і Байдена відбулася 2-го квітня. Вона тривала близько 50-ти хвилин. У Білому домі заявили, що Байден «підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України на тлі агресії Росії на Донбасі та в Криму».

7-го червня Зеленський і Байден провели другу телефонну розмову. Президент США Джо Байден запросив президента України відвідати в липні Білий дім, той прийняв запрошення.

Після цієї розмови Зеленський заявив, що вони, крім іншого, спілкувалися і про можливий вступ України до НАТО. Президент України у розмові наголосив, що потрібно створити чіткий план дієвих кроків для євроатлантичної інтеграції. Цей план варто прив’язати до чітких календарних дат.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі