НТА > НОВИНИ > Шоу бізнес > В окупованому Криму можуть ухвалити окреме рішення щодо пісні «Ой, у лузі червона калина»

В окупованому Криму можуть ухвалити окреме рішення щодо пісні «Ой, у лузі червона калина»

Виконавців популярної української композиції «Ой, у лузі червона калина» в Росії хочуть садити до в’язниці

444

У Криму вимагають визнати екстремістською пісню «Ой, у лузі червона калина». Відповідне звернення до російського Міністерства внутрішніх справ надіслав парламентський комітет із культури й охорони культурної спадщини.

Про це повідомляють російські медіа.

«Червону калину» створила австрійська влада, щоби сформувати дивізії в Галичині для боротьби з братами слов’янами. Там конкретний ворог – це російський народ», – сказано в повідомленні російських пабліків.

«Червону калину» росіяни також порівнюють із твором Адольфа Гітлера «Mein Kampf». На їхню думку, виконавців української композиції треба садити до в’язниці.

Раніше підконтрольний Росії Бахчисарайський районний суд притягнув до адміністративної відповідальності організаторів і учасників весілля за відтворення пісні «Ой, у лузі червона калина», яку російський суд назвав «бойовою піснею українських націоналістів».

Після початку повномасштабного російського вторгнення стрілецька пісня «Ой, у лузі червона калина» стала символом української незламності. Під цю пісню на чемпіонаті світу з фігурного катання 2022-го року виступали українські спортсмени Олександра Назарова та Максим Нікітін, а гурт Pink Floyd знову зібрався, аби виконати власну інтерпретацію пісні у версії лідера гурту «Бумбокс» Андрія Хливнюка. Пісня з понад столітньою історією по-новому зазвучала у наші дні, нагадало «Суспільне».

Нагадаємо, що музиканти з різних країн світу записали відео з виконанням української пісні «Ой, у лузі червона калина».

Національний банк України сьогодні, 18 липня, презентував пам’ятні монети, присвячені пісні «Ой, у лузі червона калина».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі