НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Португалії викрили росіян, які передавали особисті дані про українських біженців

В Португалії викрили росіян, які передавали особисті дані про українських біженців

617

Поліція Португалії провела обшук у муніципальному центрі підтримки біженців за звинуваченням у передачі РФ особистих даних українських біженців. 

Скандал зчинився після публікації газети Expresso від 29 квітня,  повідомляє Reuters.

У поліції заявили, що вони обшукали центр підтримки, будівлю муніципалітету Сетубала, а також асоціацію мігрантів зі Східної Європи “Єдність”, членами якої є російське подружжя. Також поліція вилучила документи.

Стало відомо, що російське подружжя з подвійним громадянством Ігор Хашин і його дружина Юлія, копіювали особисті документи біженців і допитували їх про місцеперебування членів сімей в Україні.

В Expresso повідомили, що Служба безпеки Португалії уважно стежила за діяльністю Хашин з моменту анексії Криму у 2014 році.

Виявилося що, міська влада Сетубала, де більшість має Комуністична партія Португалії, допомагала “співпраці” подружжя з центром для біженців.

Після публікації цієї інформації опозиційні партії закликали до відставки мера Сетубала Андре Мартінша, який, за їхніми словами, знав про зв’язки між подружжям Хашин з Російською державою.

На сьогодні Португалія прийняла майже 36 000 українських біженців після вторгнення Росії 24 лютого.

Це не перший раз, коли в такій ситуації Португалія потрапляє скандал. Раніше цього року мера Лісабона оштрафували на 1,2 мільйона євро за передачу приватної інформації про протестувальників у посольство Росії.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі