НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні 30 % населення повністю вакциновані проти Covid-19 – Кузін

В Україні 30 % населення повністю вакциновані проти Covid-19 – Кузін

Чим старший вік, тим менший відсоток вакцинованих.

84

В Україні 8 млн населення отримали дві дози вакцини проти Covid-19, а це понад 30 % українців.

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Одну дозу отримали близько 11,6 млн людей, дві дози – 8 млн людей», – зазначив лікар.

Також він зауважив, що ці цифри в порівнянні з іншими країнами світу не роблять Україну лідером з вакцинації.

«Але є позитивний момент: за останні декілька тижнів наші темпи вакцинації вийшли на перші позиції у світі. І на сьогодні понад 30% населення відповідно до планів дорожньої карти завершили курс вакцинації від Covid-19», – повідомив Ігор Кузін.

Також  лікар уточнив, що на сьогодні близько 86% працівників сфери освіти вакциновано, 85% медичних працівників, у випадку деяких центральних органах виконавчої влади – 90-92% вакцинованих.

Не дуже втішна ситуація щодо кількості вакцинованих,за його словами, серед людей пенсійного віку.

“Громадяни віком 60 і більше років вакциновані в середньому десь на 20-25%, і чим старший вік, тим менший відсоток вакцинованих. Наприклад, лише 17% людей віком 70 і більше років вакциновані», – уточнив Ігор Кузін.

Звідки беруть інформацію

Також головний лікар країни розповів, що, враховуючи велику кількість підроблених довідок про вакцинацію, інформацію беруть з центрів вакцинації та мобільних бригад.

«Кожного дня з кожного району, із кожної мобільної бригади, з кожного центру вакцинації до нас надходить інформація про кількість проведених щеплень. Ми щодня бачимо кількість вакцин, яка була використана. Тобто бачимо потенційну різницю між використанням вакцини та між проведеними щепленнями. Також бачимо, скільки відповідних записів було внесено до електронної системи охорони здоров’я. Останнє, напевно, є найважливішим, бо внесення факту щеплення до електронної системи охорони здоров’я є вже юридично підтвердженим фактом проведеної вакцинації. І внесення неправдивих даних або, наприклад, генерація, підробка сертифіката – це вже кримінальне правопорушення. Інколи спостерігаємо чисто людську помилку у внесенні даних, такі помилки виправляються. Але здебільшого не спостерігаємо якихось суттєвих або системних підтасувань», – розповів Ігор Кузін.

Нагадаємо, що за добу 10 листопада в Україні зафіксовано 24 747 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Померли 652 людини.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі