НТА > НОВИНИ > Місця > В Україні археологи розкопали скляні підвіски, яким майже 2 500 років

В Україні археологи розкопали скляні підвіски, яким майже 2 500 років

170

Поблизу Котельви на Полтавщині археологи знайшли скляні прикраси. Їх розшукали на Барвінковій горі на території історико-культурного заповідника «Більськ».

Про це повідомило Суспільне із посиланням на керівника археологічної експедиції Денис Гречко. Він розповів, що розкопки на території ґрунтового могильника розпочали наприкінці липня.

Саме тут експедиція віднайшла три скляні прикраси. За словами археолога, знахідки – це частина намиста. Їм майже 2 500 років – датовані IV століттям до нашої ери.

Зараз прикраси досліджують фахівці. Після цього їх планують представити в експозиції музею Більського городища.

Більське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району Полтавської області.

Його датують кінцем VII I– початком III століть до нашої ери. Городище складалося з трьох укріплених поселень, об’єднаних фортечною стіною. Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів.

Деякі дослідники ототожнюють Більське городище з літописним містом Гелон, яке згадував у своїх працях давньогрецький історик Геродот.

Нагадаємо, що в серпні в Буську знайдено близько тисячі кольорових керамічних плиток, якими виклали долівку середньовічної церкви, тобто її клали на глиняній землі. Археологи зауважили, що для них є цінним те, що вони можуть досліджувати і описувати свої відкриття, що відкидають багато брехні щодо минулого.

Приблизно в ці ж терміни археологи знайшли унікальний меч XVI століття у замку в Кременці, що в Тернопільській області.

А наприкінці літа на Миколаївщині розкопки виявили городища стародавніх кімерійців «Дикий Сад» і стародавній міст кімерійців.

Натомість на Львівщині на території «Давнього Пліснеська», що у селі Підгірці, львівська родина Іванцівих разом із працівниками заповідника звели слов’янську хату зразка Х століття. Будували її близько двох місяців – за розмірами та параметрами, які встановили археологи. Згодом помешкання укомплектували, і в ньому жили Ярема з дружиною Марією та чотирма дітьми.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі