НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні дітей вакцинуватимуть від COVID-19: хто і коли зможе отримати щеплення

В Україні дітей вакцинуватимуть від COVID-19: хто і коли зможе отримати щеплення

209

Найближчим часом в Україні почнуть вакцинувати від коронавірусу дітей у віці від 12 років. Щеплення зможуть отримати лише ті особи, які відповідатимуть певним параметрам.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Вакцинуватимуть дітей препаратом Pfizer. Дітям від 12 років будуть вводити дві дози по 0,3 мл вакцини з інтервалом в 21-28 днів.

З урахуванням рекомендацій ВООЗ, препарат Pfizer дозволено вводити, якщо дитина:

  • має високі ризики тяжкого перебігу хвороби та розвитку ускладнень після COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
  • для об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для в’їзду потрібен COVID-сертифікат;
  • виїжджає на навчання до країни, де для в’їзду або для навчання потрібен сертифікат про вакцинацію;
  • бере участь у міжнародних спортивних змаганнях або інших заходах в країні, де для в’їзду потрібен документ про вакцинацію;
  • приїхала з іншої країни, де вже отримав першу дозу вакцини Pfizer

Що робити перед щепленням

Батьки дітей 12-15 років або самі діти у віці 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря. Лікар може видати один з таких документів:

  • Медичний висновок про наявність у дитини супутньої патології, про відсутність протипоказань до щеплення і рекомендації зробити це щеплення;
  • Довідку в довільній формі з рекомендацією провести щеплення після розгляду документів, що дають підстави для вакцинації: документальне підтвердження зміни місця проживання (об’єднання сім’ї); документальне підтвердження виїзду на навчання; документальне підтвердження участі в міжнародних заходах; документальне підтвердження введення першої дози вакцини Pfizer за кордоном.

Отримавши медичну довідку від лікаря, треба зателефонувати в центр масової вакцинації або пункт вакцинації і записати дитину на щеплення.

Додамо, що 30 липня головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі програми “Сніданок з 1+1” заявив, що зробити щеплення від COVID-19 дітям від 12 років можна буде вже з наступного тижня.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів оновив Національний план вакцинації проти коронавірусу. В Україні планують пришвидшити темпи імунізації та зробити до кінця року майже 49 мільйонів щеплень.

 

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі