НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні дозволили вакцинацію дітей від п’яти років та другий «бустер»

В Україні дозволили вакцинацію дітей від п’яти років та другий «бустер»

Україна наразі очікує на відповідну вакцину для дітей від п’яти років

213

Міністерство охорони здоров’я дозволило вакцинувати від коронавірусу дітей віком 5-11 років. Також всі охочі можуть робити другу бустерну дозу.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок Covid-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+”, – сказав він.

Так, друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої. Водночас, згідно із наказом, бустер буде доступний за 5 місяців після завершення базового курсу щеплень.

Також затверджено нові схеми вакцинації, згідно з якими вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин, зокрема, Comirnaty чи Moderna.

У МОЗ наголосили, що остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Діти зможуть отримати щеплення проти Covid-19 вакциною Comirnaty (Pfizer) за згоди батьків або опікунів. Раніше була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.

“Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні”, – додали в МОЗ.

Нагадаємо, що уряд Швеції вирішив подарувати Україні понад 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробника Pfizer/BioNTech. Ця вакцина є адаптованої до штаму “Омікрон”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі