НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні легалізують зберігання, обмін і декларування криптовалюти

В Україні легалізують зберігання, обмін і декларування криптовалюти

318

У Верховній Раді до другого читання готується законопроект, який узаконить криптовалюту і віртуальну гривню.

Як розповів заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, законопроект надасть ряд переваг власникам криптовалют, повідомляє Міністерство фінансів.

Завдяки тому, що з’явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свій стан у віртуальних активах“, – заявив Борняков.

Він підкреслив, що власники цифрової валюти зможуть легально обміняти криптоактиви, а також задекларувати їх.

Цей процес буде абсолютно “білим”. Крім цього, ми очікуємо, що з’явиться цілий ринок посередницьких послуг для оплати товарів криптоактивами, їх зберігання, обміну. Це розширить можливості їх використання“, – пояснив чиновник.

Зокрема, в законопроекті чітко прописано, що криптовалюта не є засобом платежу, проте допустимі операції еквайрингу.

Сьогодні законодавство в Україні так само не дозволяє розраховуватися доларами, але доларовою карткою можна спокійно оплачувати покупки. При оплаті відбувається миттєва конвертація валют. Законопроект “Про віртуальні активи” передбачає, що компанії зможуть надавати послуги для таких переходів. Тому в Україні цілком легально можна буде розраховуватися криптовалютою, але через посередника“, – пояснив заступник міністра.

Для роботи криптобіржі на території України необхідний буде дозвіл, який буде схожий на банківську ліцензію, хоча нагляд буде менш суворим, ніж у НБУ.

Також законопроєкт «Про віртуальні активи» передбачає створення нового регулятора — Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА), яка видаватиме дозволи криптокомпаніям на ведення відповідної діяльності на території України.

Передбачається, що податки з доходів від операцій з криптоактивами стягуватимуться з різниці між вартістю їх покупки та продажу. Наразі оподатковується вся сума продажу активу і, до того ж, за ставкою 19,5% для фізичних осіб. Згодом ставка такого податку становитиме лише 5%.

Щодо декларування, то планується, що особа декларуватиме свої доходи, а якщо у податкової будуть запитання, то їй потрібно буде надати гаманець для перевірки.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі