НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні “луснув” ще один банк

В Україні “луснув” ще один банк

306

Правління Національного банку України ухвалило рішення віднести АТ “КБ “Земельний капітал” до категорії неплатоспроможних через невиконання зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

Як повідомляє пресслужба НБУ, АТ “КБ “Земельний капітал” віднесений до категорії неплатоспроможних рішенням Правління Національного банку від 11 серпня 2021 року.

Зокрема стало відомо, що 1 липня 2021 року Правління Національного банку України ухвалило рішення віднести АТ “КБ “Земельний капітал” до категорії проблемних у зв’язку з порушенням ним нормативів ліквідності.

Із цього моменту фінансовий стан та показники банку погіршилися, обсяг високоліквідних активів зменшився до критичного рівня, що призвело до невиконання платежів клієнтів, зауважили в НБУ.

При цьому регулятор заявив, що єдиний власник АТ “КБ “Земельний капітал” не надав фінансової підтримки банку.

Оскільки частка фінустанови становила 0,04% від чистих активів платоспроможних банків, то віднесення АТ “КБ “Земельний капітал” до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, наголосили в НБУ.

Вкладники, розмір вкладів яких не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн, отримають свої кошти у повному обсязі – це близько 70% вкладників банку. Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають відшкодування в межах суми, яку гарантує ФГВФО.

Можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам банку на 1 липня 2021 року становитиме 435,8 млн грн (92% від загальної суми вкладів фізосіб).

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі