НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні може з’явитися день фінансиста

В Україні може з’явитися день фінансиста

66

Професійне свято працівників фінансової сфери будуть відзначати в Україні щорічно 24-го липня. Відповідний проєкт указу президента погодив уряд на засіданні 15-го вересня.

Ініціатором запровадження в Україні нового свята стало Міністерство фінансів. Проєкт указу розроблено «з метою вшанування самовідданої праці, значного внеску у розвиток фінансової системи працівників фінансової сфери та підвищення престижності праці фінансиста».

У Мінфіні пояснили, що обрали дату 24 липня тому що цього дня православна церква України відзначає пам’ять Святої рівноапостольної Ольги.

«Серед українських православних святих княгиня особливо шанована, як перша жінка – володарка держави, яка першою упорядкувала збирання данини (обов’язковий податок натурою a6o грішми на користь правителя, держави, церкви (десятина) a6o іншого суспільного об’єднання)», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

У Мінфіні зазначили, що зараз у бюджетній сфері працюють близько 16 000 фінансових працівників: У контексті децентралізації маємо близько 1,5 тисячі місцевих бюджетів, які всі мають прямі міжбюджетні взаємини з державним бюджетом, проти 12 тисяч місцевих бюджетів 2015-го року, з яких прямі міжбюджетні взаємини з державним бюджетом мали лише близько 700 бюджетів.

Для того, щоб проєкт указу набув чинності, його має підписати президент.

Нагадаємо, раніше Мінфін повідомляв, що станом на 1 липня 2021 року на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 826,9 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі