НТА > НОВИНИ > В Україні можуть відмовитися від оподаткування електромобілів

В Україні можуть відмовитися від оподаткування електромобілів

203

Верховна Рада незабаром може розглянути законопроєкти, за якими мають звільнити від оподаткування ввезення електромобілів і комплектувальних деталей до них. Такою є рекомендація комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Законопроєкти покликані стимулювати розвиток виробництва в Україні електромобілів, зарядних пристроїв, комплектувальних виробів до них, створення сприятливих умов для залучення інвестицій у таке виробництво, а також стимулювання попиту на автобуси, легкові та вантажні автомобілі, оснащені винятково електричними двигунами. Для цього запропоновано встановити низку податкових пільг.

Як повідомив один з авторів законопроєктів народний депутат Роберт Горват, під час підготовки до другого читання надійшло 73 пропозиції від народних депутатів. Ще сім поправок напрацювали члени комітету. Йдеться про законопроєкти №3477 і №3476, які нардепам запропонують на друге читання. Вони, до речі, вносять зміни до Митного та Податкового кодексів України.

Проєкт №3477 передбачає тимчасово, до 1-го січня 2029-го року, звільнити від сплати ввізного мита комплектувальні вироби, обладнання, що ввозять на митну територію України винятково для виробництва транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома).

Закон №3476 пропонує тимчасово, з 1-го січня 2021-го року:

– до 31-го грудня 2025-го року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення електрокарів;

– до 31-го грудня 2028-го року звільнити від оподаткування ПДВ операції із ввезення товарів для виробництва електрокарів;

– до 31-го грудня 2033-го року звільнити від оподаткування податком на прибуток підприємств прибуток підприємств електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електродвигунів власного виробництва, призначених для електрокарів, літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів власного виробництва для електрокарів, зарядних пристроїв власного виробництва для літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів для електромобілів.

Нагадаємо, що ще в серпні позаминулого року президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, яким передбачені зелені номери для електромобілів; він набрав чинності із січня 2020-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі