НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні можуть зрости ціни на алкоголь і тютюн

В Україні можуть зрости ціни на алкоголь і тютюн

294

У Європейській Бізнес Асоціації (ЄБА) заявили, що спроби обмежити місця продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів створять додаткове фінансове обтяження для бізнесу та можуть призвести до зростання цін на продукцію. Так у ЄБА прокоментували ініціативу народного депутата Георгія Мазурашу.

«Для обладнання окремих торгових точок для продажу алкоголю та тютюну бізнесу необхідно задіяти капітальні інвестиції, через що можуть зрости ціни на легальну продукцію та збільшиться ціновий розрив між контрафактними та легальними товарами», – йдеться в заяві.

До того ж, як підкреслили в асоціації, кількість офіційних точок продажу може суттєво скоротитися, а подекуди зовсім зникнути, що спонукатиме до споживання контрафакту.

«Передбачено, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Оскільки створити місце торгівлі за один день фізично неможливо, це на тривалий час зупинить продаж алкогольних та тютюнових виробів в Україні», – підкреслили в ЄБА.

Більше того, на переконання експертів асоціації, такі зміни можуть обмежити конкуренцію на ринку України та спонукати утворення «алкогольних монополій», надмірне зростання цін на таку продукцію та невиправдані фінансові збитки.

У більшості країн ЄС, зокрема, в країнах Східної Європи, відсутній такий досвід обмеження торгівлі алкоголем і тютюновими виробами, який пропонують у Верховній Раді України.

При цьому законопроєктом не передбачено окремих норм щодо регулювання продажу алкогольних і тютюнових виробів у місцях громадського харчування.

«Спільнота асоціації поділяє прагнення мінімізувати негативний вплив на здоров’я населення від зловживання алкоголем і курінням. Однак запропонований спосіб є вибірковим і непослідовним. У законопроєкті не врахована оцінка фінансово-економічних наслідків введення таких змін для бізнесу та держави, наприклад, втрати бюджету від зменшення кількості ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими і алкогольними виробами», – заявила заступник директора з представництва інтересів компаній-членів ЄБА Світлана Михайловська.

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до народних депутатів з проханням не підтримувати такі зміни та сприяти відхиленню цього законопроєкту.

Нагадаємо, що народний депутат від «Слуги народу» Георгій Мазурашу зареєстрував законопроєкт, яким пропонує заборонити продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів у приміщеннях торговельних організацій, які здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами для дітей та спортивними товарами.

Раніше очільник міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко дав українцям рекомендації, як безпечно відсвятувати День Незалежності. Зокрема, міністр закликав не пити алкоголь.

У травні результати опитування показали, що алкогольні напої вживають 67% українців. Тим часом 33% не вживають взагалі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі