НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні навесні повноцінно запрацює єдиний реєстр зброї

В Україні навесні повноцінно запрацює єдиний реєстр зброї

В Україні налічується від 3-ох до 5-ти мільйонів одиниць нелегальної зброї, легальна кількість – понад мільйон

184

У березні-квітні 2022-го року в Україні запрацює Єдиний електронний реєстр зброї та її власників.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції України з посиланням на міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. Таку заяву він зробив на Міжнародному форумі з питань клептократії та незаконних фінансових потоків.

Раніше міністр називав інші терміни запуску реєстру – до кінця 2021-го року. Однак зараз ці терміни дещо змістилися.

Тепер, за словами Монастирського, на початку наступного року проведуть дослідну експлуатацію електронної системи, а через декілька місяців реєстр вже запрацює повноцінно.

Таким чином громадяни України зможуть без проблем отримати або продовжити дозвіл на володіння зброєю. У МВС вважають, що створення Єдиного реєстру зброї допоможе зменшити ризики побутової корупції.

«Основним питанням, звичайно, є створення чітких і прозорих правил отримання послуг. Загалом же, цей кейс дуже успішний в Україні. Якщо раніше ми переймали досвід, то тепер можемо ним ділитися. В тому числі електронне кримінальне провадження стане суттєвим кроком у протидії корупції в Україні»», – наголосив Монастирський.

Як відомо, ініціативу з надання громадянам України законодавчого права на приватне володіння вогнепальною зброєю підтримують 23%, не підтримують – 75%. Такими були результати опитування, проведеного ще в лютому цього року.

Нагадаємо, що під час слідчо-оперативних дій у Чернігівській області встановлено місцезнаходження прихованого арсеналу незареєстрованої вогнепальної зброї. Серед вилученого – ручний кулемет та іноземні гвинтівки з глушниками.

Раніше Служба безпеки України передала велику партію озброєння Міністерству оборони України. Це арсенал загальною вартістю близько 1-го мільярда гривень, який контррозвідка СБУ вилучила під час спецоперацій.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі