НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні підвищать тарифи на воду

В Україні підвищать тарифи на воду

Те, як вплине зростання тарифів на кінцеву платіжку споживачів, залежатиме від кожного водоканалу

754

Середні витрати українців на водопостачання та водовідведення після запланованого на 2023-ий рік підвищення тарифів збільшаться на 60 гривень.

Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«У середньому за ліцензіатами НКРЕКП за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (родини з 2-3-ох осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 гривень», – сказано в повідомленні.

У регуляторі пояснили, що на першому етапі перегляду зростання рівня середньозважених тарифів на воду відбудеться в середньому на рівні 12,3%, а на другому етапі – 14,1%.

Те, як вплине зростання тарифів на кінцеву платіжку споживачів, залежатиме від кожного водоканалу, розмір тарифів яких є різним, а також від наявності засобів обліку у споживачів чи їх розрахунку за нормами споживання та від кількості споживачів, які користуються послугами по одному договору (абонентському рахунку).

Експерти зазначали, що тарифи на воду в Україні зростатимуть через підвищення вартості їхніх складових. Мова йде про електроенергію у структурі водопостачання, заробітні плати та хімічні реагенти для очищення води.

У грудні минулого року вже хотіли підвищити тарифи на воду в Україні, а на початку березня їх вирішили знову переглянути.

Нагадаємо, що на початку березня президент Володимир Зеленський провів енергетичну нараду, на якій обговорив із ключовими компаніями подальшу роботу української енергосистеми.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"