НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні подорожчає житло

В Україні подорожчає житло

132

Уже незабаром українських забудовників зобов’яжуть суворо дотримуватися європейських стандартів і норм галузі, внаслідок чого підвищаться ціни на житло.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад і територій України. На думку експертів, перехід українських державних будівельних норм на європейські стандарти справді спричинить за собою зростання цін на нерухомість.

Це пов’язано з тим, що за багатьма параметрами забудовники витрачатимуть більше грошей на будівництво.

За рахунок інших будівельних матеріалів, які доведеться використовувати в результаті впровадження європейської стандартизації, вартість будівництва кожного об’єкта виросте приблизно на 20%. Це неминуче відіб’ється на ціні кожного квадратного метра нового житла.

Експертиня в сфері нерухомості Вікторія Берещак зазначила в коментарі Апострофу, що витрати на створення поліфункціонального, продуманого, безпечного для життя комплексу, як правило, тягнуть на себе 30-40% бюджету проекту в середньому сегменті та в «комфорт+».

Але при цьому варто врахувати те, що значно зросте і якість нових об’єктів будівництва. За словами Берещак, в цьому сенсі економ-сегмент уже морально застарів і програв «боротьбу за споживчі серця».

Надалі, передбачила вона, в житлових проектах цього класу можливі зміни в девелоперських підходах до продукту, які включають в себе створення та проектування житла та збільшення інвестицій в інфраструктурні об’єкти на території.

В іншому випадку цей сегмент поступово «загине», але спершу намагатиметься мімікрувати під нижні межі комфорт-сегмента. Це буде супроводжуватися численними спробами обдурити покупця.

Нагадаємо, що наприкінці квітня Верховна рада України схвалила закон, який передбачає створення єдиної організації з необхідним ресурсом для продовження програми забезпечення житлом українців. За відповідний законопроєкт проголосували 277 народних депутатів.

Що чекає львів’ян, які живуть в аварійних «хрущовках», – читайте в матеріалі сайту NTA.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі