НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні посилять карантин для невакцинованих громадян

В Україні посилять карантин для невакцинованих громадян

З 6 грудня найбільше змінять правила”жовтої” зони карантину

1633

В Україні з 6 грудня посилять карантин для невакцинованих громадян.  Зокрема, найбільше змін в правилах карантину відбудеться для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Про це повідомив голова МОЗ Віктор Ляшко на брифінгу.

«24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, які набудуть чинності 6 грудня. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб в середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя», – зазначив Ляшко.

Посилення правил, за його словами, торкнеться передусім невакцинованих громадян.

Зміни для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки

Також Ляшко  зауважив, що найбільше змін в правилах карантину відбудеться для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Так, люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у «жовтій» зоні не зможуть:

  • взяти участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе та інші заклади.

Також, за словами голови МОЗ, робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у «жовтому» та «червоному» рівнях не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил – носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1.5 метрів.

Зазначається, що термін дії «жовтого» сертифіката від 6 грудня – 30 днів.

Обов’язковим є зчитування COVID-сертифікату за допомогою QR-коду

«Для дотримання карантинних вимог, бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним застосунком «Дія». Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус COVID-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним», –  пояснив голова МОЗ.

Ляшко наголосив, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатньо «своєю Дією» зчитати QR-код.

Якщо ж у відвідувачів чи співробітників немає потрібних документів, власнику закладу загрожує про штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України 24 листопада затвердив рішення про зміну умов адаптивного карантину, яким посилив вимоги щодо вакцинації від COVID-19 у “жовтих” зонах карантину.

Також українці можуть COVID-сертифікат із застосунку «Дія» завантажити у PDF-форматі на смартфон.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
4
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"