НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні рекордний урожай соняшнику може змінити ціни на олію

В Україні рекордний урожай соняшнику може змінити ціни на олію

147

Цього року Україна може зібрати близький до рекорду урожай соняшнику, що дозволить стримати подальше зростання цін на олію.

Про це повідомила Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

Як зазначили в асоціації, очікується, що  урожай насіння соняшнику на рівні 15,1 млн т. “Цей показник на 15% вище аналогічного показника минулого року і майже досягне максимального обсягу виробництва, що було зафіксовано у 2019 році”, – йдеться в повідомленні.

“Насіння соняшнику є основою виробництва соняшникової олії, а Україна – найбільшим світовим виробником та експортером соняшникової олії. Зараз в світі спостерігається підвищений попит на олії рослинного походження, включаючи і соняшникову. Достатня кількість вирощеного насіння соняшнику цього року дозволить забезпечити внутрішній попит на соняшникову олію, а також згенерувати достатню кількість експортної виручки та стримати подальше зростання цін, що спостерігалося в 2019/20 маркетинговому році”, – повідомляє аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Нагадаємо, що в Україні відпускні ціни виробників на харчові продукти за рік збільшилися на 9-75%, Найбільше зросли середні ціни на соняшникову олію, цукор, а також  одразу на кілька видів круп.

Відпускні ціни виробників на соняшникову олію становили 49,66 гривень за літр, що демонструє зріст ціни на 70%.

Цукор подорожчав на 75% до 22,09 гривень за кілограм.

Також середня ціна гречаної крупи у вересні 2021 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 14% – до 35,63 гривень за кілограм з ПДВ.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі