НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні розширять мережу служби допомоги жертвам домашнього насильства. Де шукати підтримки зараз

В Україні розширять мережу служби допомоги жертвам домашнього насильства. Де шукати підтримки зараз

196

В Україні у 125 місцевих громадах створять спеціалізовані служби допомоги постраждалим від домашнього насильства або насильства за статевою ознакою. Вартість проєкту – 274,2 млн гривень.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

За виділені кошти планують створити  28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб. Ще хочуть придбати 40 автомобілів для мобільних бригад, що діють при притулках. Також обіцяють покращити рівень надання соціальних послуг у 16 діючих притулках.

Зазначимо, що, за даними Національної соціальної сервісної служби України, торік органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї: 180 921 звернень надійшло від жінок, 27 676 — від чоловіків, 2 756 — від дітей.

Куди зараз можна звернутися по допомогу

Національна “гаряча лінія” (0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

“Гаряча лінія” працює цілодобово. Сім із 10 дзвінків, які отримують консультанти, надходять увечері або вночі.  На «гарячу лінію» можна не лише повідомляти про факт насильства чи потенційну небезпеку, а я отримати консультації, як попередити насильство вдома. У телефонному режимі  консультанти допоможуть розробити план дій для кожного конкретного випадку, суто для особи, яка  зателефонувала. Розкажуть, яку допомогу можна отримати безпосередньо за місцем проживання.  Фахівці національної “гарячої лінії” надають консультації і допомагають постраждалим спланувати подальші кроки анонімно і безкоштовно.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги

Одна із послуг для постраждалих від домашнього насильства – безкоштовна допомога мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Контакти мобільної бригади можна знайти у центрах соціальних служб та на сайті “Розірви коло” (rozirvykolo.org).

“Поліна”

Постраждалі від насильства часто неохоче звертаються до Національної поліції. Однак, саме  Національна поліція надає нагальну допомогу у ситуації домашнього насильства. Понад те, вже створено спеціальні групи, які займаються виключно цим питанням – поліція проти домашнього насильства “Поліна”. Виклик групи за номером «102». При виклику екіпажу патрульної поліції слід зазначити, що вам потрібен саме екіпаж “ПОЛІНА”

Притулки та кризові центри

Отримати тимчасовий притулок в кризовому центрі можна тільки після дзвінка до мобільної бригади. Потрапити з вулиці туди ніхто не може, бо адреса залишається конфіденційною. Робиться це для того, щоб кривдник не міг дізнатися про місце перебування постраждалої і завдати їй шкоди. Однак, фахівці кажуть, що самі ж постраждалі часто порушують правило конфіденційності, викриваючи кривднику свою нову адресу. Кожен притулок співпрацює із місцевими службами і має свої домовленості із садочками та школами у відповідному районі. Тож дітям не потрібно переривати свій навчальний процес.

Христина Мамчур

Фото: з відкритих джерел

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі