НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні розширили перелік професій для обов’язкової вакцинації проти COVID

В Україні розширили перелік професій для обов’язкової вакцинації проти COVID

Працівників, які не щепляться, відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати

622

Міністерство охорони здоров’я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Працівники, які не щепляться протягом зазначеного періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Про це повідомляє пресслужба  Міністерства охорони здоров’я.

Перелік професій для обов’язкової вакцинації

Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.

Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.

Наразі вакцинація є обов’язковою для освітян та працівників центральних та місцевих органів влади. Наприклад, учора у Львові відсторонили від роботи 2 % працівників сфери освіти. Це 320 осіб. Загалом в місті 16 тисяч освітян.

За яких умов звільнятимуть

У МОЗ наголошують, що працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Як отримати довідку про одужання чи протипокази до вакцинації

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають протипокази до вакцинації проти COVID-19. Повний перелік застережень і протипоказань можна отримати тут.

Також від вчора, 8 листопада, українці уже зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання. У МОЗ зазначають, що обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть.

За добу 8 листопада в Україні зафіксовано 18 988 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Померли 833 людини. Це новий антирекорд для України.

Також у МОЗ зазначають, що понад 8 мільйонів українців отримали дві дози вакцини проти Covid-19 та завершили повний курс щеплення.

І наголошують, що 91,1% госпіталізованих із Covid-19 минулого тижня – невакциновані та не отримували жодної дози антиковідної вакцини.  У попередні тижні цей показник був вищим.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі