НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні сім областей на межі “червоної” зони

В Україні сім областей на межі “червоної” зони

101

В Україні сім областей –  Житомирська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Хмельницька та Чернігівська – можуть потрапити до «червоної» зони, якщо не посилять протиепідемічні заходи. Також з 23 жовтня встановлять «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Сумської області.

Відповідне рішення ухвалила сьогодні, 21 жовтня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“Щоб уповільнити ріст захворюваності на COVID-19, у громадах мають посилювати протиепідемічні заходи та нарощувати темпи вакцинації”, –  заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Епідемічна ситуація, за його словами, вимагає максимальної консолідації зусиль центральної влади та органів місцевого самоврядування.

“Показник захворюваності, на жаль, щоденно зростає. Кількість госпіталізацій та важких випадків — дуже висока. Але ми також розуміємо, що 94% пацієнтів, яких госпіталізували з COVID-19 за тиждень, були не вакциновані. Масова вакцинація у всьому світі покликана допомогти уникнути критичних ситуацій та зберегти життя людей. Звертаюся до представників громад — подбайте про прискорення темпів вакцинації», — наголосив Олексій Чернишов.

За підсумками засідання Комісії ТЕБ та НС було вирішено — Житомирській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій, Сумській та Чернігівській облдержадміністраціям вжити заходів щодо:
▪️ забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
▪️ щоденної оцінки епідемічної ситуації в регіонах, зокрема на рівні об’єднаних територіальних громад та вжиття дієвих заходів стримування значного поширення гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2;
▪️ розгортання додаткових ліжко-місць в закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2;
▪️ збільшення кількості тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;
▪️ оновлення маршрутів пацієнтів та їх суворого виконання медичною службою області;
▪️ контролю за дотриманням критеріїв госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, шляхом неухильного виконання галузевих стандартів організації надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Також зазначають, що Держпродспоживслужба, в свою чергу, посилюватиме контроль за дотриманням протиепідемічних заходів.

Станом на 20 жовтня у «червоній» зоні епідемічної небезпеки знаходиться п’ять регіонів. Щодо кількості щеплень — за минулу добу показник сягнув 225 тисяч — найбільша активність спостерігається в областях, де почали діяти жорсткі умови карантину.

Нагадаємо, що в Україні з 18 жовтня до “червоного” рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 увійшли одразу чотири області – Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпровська.

Також у  Херсоні від 15 жовтня діє червона зона, працюють 12 протиковідних патрулів.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі