НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні скоротили термін дії Covid-сертифікатів

В Україні скоротили термін дії Covid-сертифікатів

Після вакцинації бустерною дозою в “Дії” автоматично генеруватиметься COVID-сертифікат, який матиме термін дії 270 днів

362

Кабінет міністрів скоротив термін дії Covid-сертифікату з 365 до 270 днів.

Про це йшлося на засіданні уряду 19 січня.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, постанова регулює питання видачі сертифікатів після проведення бустерної дози вакцинації і скорочує термін дії сертифіката після вакцинації з 365 днів до 270 днів, тобто 9 місяців.

Відтепер, після вакцинації бустерною дозою, в “Дії” автоматично генеруватиметься COVID-сертифікат, який матиме термін дії 270 днів.

У пояснювальній записці до проєкту також йдеться, що країни ЄС почали скорочувати термін Соvid-сертифікатів до 270 днів.

«Отже, для належної взаємодії із довірчою мережею Європейського Союзу та з урахуванням результатів спостережень щодо періоду дієвості вакцин, Україні також доцільно застосувати зазначений строк», – йдеться в документі.

Нагадаємо, що новий штам “Омікрон” уже домінує в Україні. Епідеміологи радять не затягувати із введенням бустерної дози вакцини. Особливо це стосується тих, хто пройшов повний курс вакцинації 6 місяців тому, оскільки зараз вони є менш захищені від “Омікрону”.

Бустерна доза

Ще у грудні минулого року Міністерство охорони здоров’я України прогнозувало запуск бустерного щеплення на середину січня 2022 року через спалах нового штаму “Омікрон”.

А вже з 6 січня Україна дозволила бустерну (третю) дозу проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі