НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні стабілізується епідемічна ситуацію. Де можуть послабити карантин

В Україні стабілізується епідемічна ситуацію. Де можуть послабити карантин

З «червоної» зони незабаром можуть вийти три області

393

Україна вже проходить пік захворюваності на COVID-19. Відтак, спостерігають значно нижчі цифри навантаження на систему охорони здоров’я та «ковідної» смертності, а також через стабілізацію епідемічної ситуації з «червоної» зони незабаром можуть вийти три області.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«За результатами аналізу поширення коронавірусної хвороби COVID-19, бачимо, що Рівненська область досягла ознак, які дозволяють розглянути питання щодо скасування червоного рівня епіднебезпеки в регіоні. Це перша область, яка перебуває у червоному рівні епіднебезпеки стабілізувала епідемічну ситуацію. Також аналіз показує, що найближчим часом Закарпатська та Івано-Франківська можуть досягнути показників які дозволять скасувати червоний рівень», – зазначає міністр охорони здоров’я.

За його словами, станом на сьогодні в закладах охорони здоров’я перебуває на лікуванні 26 052 пацієнтів з підтвердженою коронавірусною хворобою. Загалом в закладах охорони здоров’я виділено 72887 ліжок для лікування ковіду. Завантаженість ліжок з киснем знижується та становить 37,8% відсотків, пацієнтами які потребують кисневої терапії зайнято 28,3%.

«Україна вже проходить пік захворюваності на COVID-19. Незважаючи на пік нових випадків, це перша хвиля, на піку якої в нас є доступними більш ніж половина ліжок з киснем. Саме вакцинація в Україні вже врятувала вже близько 21.5 тисяч життів. Це означає, що кількість померлих за весь час пандемії вдалося зменшити на 17%», – повідомив Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ також зазначив, що завдяки вакцинації понад 50% дорослого населення України, ми зараз спостерігаємо значно нижчі цифри навантаження на систему охорони здоров’я та «ковідної» смертності.

Частота госпіталізацій в Україні зменшилася у 2-3 рази, у порівнянні з Дельта-хвилею. А летальність зменшилася у 4 рази – з 2.0% до 0.5%.

«Смертність – відкладений показник. Показник смертності починає зростати і, відповідно, спадати на 2-3 тижні пізніше, ніж випадки і госпіталізації. Таким чином, зараз у Україні зростає смертність, і, очікується, буде залишатися стабільно високою ще близько двох тижнів», – уточнив Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ також зазначив, що  ряд країн Європи мають відмінну систему визначення поняття «ковід-смертей».

«В Данії це лише смерті не пізніше 30 днів з моменту першого позитивного ПЛР. В Іспанії та Франції фіксуються тільки лабораторно підтверджені госпітальні смерті. У Великій Британії – на розсуд і висновок лікаря, і результати лабораторного тесту не грають значної ролі», – повідомив він.

Це ще одна причина, за його словами, певного завищення даних по «ковідній» смертності в Україні у порівнянні з окремими європейськими країнами.

«За даними аналітичної бази Оксфордського університету, поточний рівень “ковідної” смертності в Україні є на 9% нижчим, ніж у Польщі та на 11% нижчим, ніж в Іспанії, наприклад», – повідомив Ляшко.

Нагадаємо, що за добу 17 лютого в Україні зафіксували 34 938 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, сталося 282 летальних випадки.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров’я України скоротило терміни лікування пацієнтів з COVID-19: тепер повторне тестування можна проводити уже через п’ять днів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі