НТА > НОВИНИ > Місця > В Україні теж буде Нью-Йорк. Верховна Рада повернула селищу історичну назву

В Україні теж буде Нью-Йорк. Верховна Рада повернула селищу історичну назву

386

Верховна рада перейменувала селище міського типу Новгородське в Нью-Йорк. Народні депутати під час засідання парламенту схвалили відповідний проєкт постанови.

За перейменування проголосував 301 парламентарій. Постанову ухвалено без обговорення.

«Перейменувати селище міського типу Новгородське Бахмутського району Донецької області на селище міського типу Нью-Йорк», – сказано в документі Верховної Ради.

У пояснювальній записці вказано, що Донецька обласна військово-цивільна адміністрація звернулась до Верховної Ради з поданням про перейменування Новгородського на Нью-Йорк.

Селище міського типу розташоване на відстані 42 км від районного центру Бахмута. У ньому проживає близько 12 тисяч мешканців.

«Перейменування селища Новгородське ініційоване його мешканцями з метою повернення населеному пункту його історичної назви», – сказано у пояснювальній.

Український інститут національної пам’яті свого часу наголошував на тому, що президія Верховної Ради України 19-го жовтня 1951-го року перейменувала селище міського типу Нью-Йорк на Новгородське з «політико-ідеологічних міркувань комуністичної партії».

Німецька колонія Нью-Йорк була заснована в 1892 році на правому березі річки Кривий Торець. Засновниками колонії були німці меноніти з хортицьких колоній.

Як зазначає український краєзнавець та багаторічний борець проти радянської окупації Петро Лаврів у своїй праці «Історія південно-східної України», у колонії частина населення були лютеранами, інша – менонітами. Колоністам належало 3 138 десятин землі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі