НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні заборонять рашистську символіку «Z» і «V»

В Україні заборонять рашистську символіку «Z» і «V»

Громадським об’єднанням заборонять використання символіки військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну

220

Верховна Рада України повторно затвердила закон про заборону російської символіки «Z» і «V» зі змінами, які ініціював президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомила народна депутатка від партії «Слуга народу» Олена Шуляк. Зміни, які вніс до закону український президент, насамперед розширювали коло випадків, не заборонених для використання зазначеної символіки, у разі використання її з легітимною метою та без ознак пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму

Йдеться про такі випадки:

  • в експозиціях музеїв, тематичних виставках, бібліотечних фондах;
  • у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень і поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;
  • під час викладу чи реконструкції історичних подій;
  • у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього та навчального характеру, що використовують у навчальному, навчально-виховному та освітньому процесах.

Водночас запроваджується заборона на створення та діяльність громадських об’єднань, мета чи дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни.

При цьому введуть заборону на використання символіки військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну для громадських об’єднань.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 22-го травня ухвалила законопроєкт про продовження загальної мобілізації. Триватиме вона щонайменше ще 90 днів – до 23-го серпня 2022-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі