НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні заборонили продавати ліки дітям до 14 років. Щоб зменшити кількість самогубств

В Україні заборонили продавати ліки дітям до 14 років. Щоб зменшити кількість самогубств

449

Сьогодні, 15 липня, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, яким заборонила продаж лікарських засобів особам до 14 років. Якщо продавець засумнівається щодо віку покупця, то  продаж медикаментів можливий лише за документами.

Як ідеться у законі, якщо покупець відмовиться надати документи, що засвідчують його вік, продавець не має права продати тому ліки. За порушення передбачається штраф.

Основою метою таких обмежень автори законопроєкту вбачають зменшення кількості самогубств серед неповнолітніх, які часто вкорочують собі віку саме через вживання медикаментів.

Так, 16 лютого у Боярці на Київщині дві семикласниці отруїлися медичним препаратом “Дротаверин”: одна з них померла, іншу врятували лікарі. Припускали, що «наїстися» по 40 пігулок дівчат підбурив “челендж” із Тік-Току.

Уже наступного дня, 17 лютого, в Умані на Черкащині дві восьмикласниці наковтались тих же медикаментів у школі. На щастя, обох вдалося врятувати. А 28 лютого в Сумах двоє 16-річних дівчат отруїлися таблетками, після чого самі викликали швидку допомогу. Першокурсниці напилися таблеток від застуди. Щоправда, переконували, що це сталося випадково.

Христина Мамчур

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі