НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні зафіксували перший випадок «Омікрону»

В Україні зафіксували перший випадок «Омікрону»

Жінка повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів, звідки привезла новий різновид коронавірусу

756

Міністерство охорони здоров’я України підтвердило перший випадок штаму коронавірусу «Омікрон» в Україні.

Таку заяву на своїй сторінці у фейсбук зробив очільник МОЗ Віктор Ляшко. Новий штам зафіксували 18-го грудня.

«В Україні виявили штам «Омікрон». Вночі в Центрі громадського здоров’я України за результатами повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like)», – зазначив Ляшко.

Особа, яка виявилася інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт із хворими на COVID-19. Пацієнт продовжує перебувати на лікуванні.

Триває епідемічне розслідування цього випадку та додаткове обстеження контактних осіб.

«Вакцинуйтеся, щоб бути захищеними, не зволікайте. Дотримуйтеся встановлених протиепідемічних норм і правил. За можливості, уникайте поїздок закордон у регіони, де циркуляція штаму «Omicron» домінує», – наголосив Ляшко.

Генетик Олександр Коляда в Instagram також повідомив, що в зразку жінки, що повернулася з ОАЕ, виявили комбінацію мутацій, які характерні для «Омікрона».

За його словами, йдеться про молоду жінку, яка перебувала в ОАЕ, де, ймовірно, і могла інфікуватися «Омікроном». Коляда уточнив, що хвора самоізолювалася, тому, швидше за все, вона не встигла передати його далі.

Коляда, пояснюючи чому цей штам саме «Омікроном», зазначив, що у зразку є характерна для «Омікрону» і деяких старих штамів комбінація мутацій, які знижує їхнє впізнання антитілами.

Нагадаємо, що в четвер, 16-го грудня, штам «Омікрон» виявили в сусідній Польщі, зокрема, в Катовіце. Вже 77 країн повідомили про випадки захворювання цим різновидом коронавірусу.

Учора міністри охорони здоров’я країн G7 («Велика сімка» – Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США) заявили, що новий штам коронавірусу «Омікрон» є найбільшою загрозою для глобальної охорони здоров’я.

Своєю чергою, вчені з Китайської академії наук припускають, що новий штам коронавірусу «Омікрон» виник в результаті переходу від миші до людини.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
3
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі