НТА > НОВИНИ > В Україні запрацював Єдиний реєстр зброї

В Україні запрацював Єдиний реєстр зброї

383

У Києві відбулась презентація Єдиного реєстру зброї під час першої національної конференції з питань запобігання та боротьби з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин в усіх його проявах.

Як повідомляє МВС, конференція проходила у рамках спільного проєкту ОБСЄ та МВС в Києві.

На конференції учасники обговорили питання сприяння розвитку ефективної системи контролю зброї та протидії правопорушенням, пов’язаними зі зброєю, боєприпасами та вибухівкою.

«Сьогодні Україна стикається зі значними ризиками незаконного обігу та неконтрольованого внутрішнього обігу зброї. Це пов’язано як із постачанням зброї до окупованих територій на півдні та сході нашої країни, так і випадків розповсюдження стрілецької зброї, боєприпасів та вибухівки з лінії розмежування, контрабанди зброї, перероблення травматичної зброї в бойову. Тому саме зараз наша держава потребує посиленої відповіді на незаконний обіг зброї, боєприпасів та вибухових речовин на основі стратегічного урядового підходу», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Також, за наказом МВС затверджено положення про Єдиний реєстр зброї ЄІС МВС, як підсистему єдиної інформаційної системи МВС. Команда міністерства продовжує активно працювати над його повноцінним запуском та розширенням функціоналу, поінформували у міністерстві.

«Мета реєстрації вогнепальної зброї – підтримка ефективного запобігання та розслідування злочинів. Цього можна ефективно досягти за допомогою єдиної системи, що буде однаковою для всіх міністерств та відомств, яка оновлює інформацію у реальному часі та має комплексне меню подання запитів. В цьому нам допомагають наші партнери з ОБСЄ, а також Королівська кінна поліція Канади, яка надала доступ нашим правоохоронцям до Довідкової таблиці вогнепальної зброї, що використовується Інтерполом», – зауважив Гончаров.

Функціонування Єдиного реєстру зброї ЄІС МВС потрібно для контролю всього циклу використання зброї, ліцензування, надання дозволів, придбання, володіння, перевірки та знешкодження. Це унеможливить корупційну складову в цій сфері.

Окрім того, заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко зазначив, що МВС України та всі правоохоронні органи докладають величезних зусиль для вилучення нелегальної вогнепальної зброї та зменшення її незаконного обігу.

«Для нас законодавче врегулювання порядку обігу цивільної зброї є пріоритетним питанням, оскільки ефективність правового регулювання обігу зброї впливає на безпеку не лише в середині країни, але і у всьому регіоні», – сказав Бондаренко.

Створюється Національний координаційний орган, до складу якого можуть увійти представники силових структур, правоохоронних органів інших міністерств і відомств, громадські організації та асоціації.

Планується запровадження взаємодії та обміну інформацією з іноземними країнами, міжнародними партнерами, організаціями: Interpol, Europol, Eurojust, Frontex для посилення боротьби з транскордонною злочинністю у сфері незаконного обігу зброї.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі