НТА > НОВИНИ > Здоров'я > В Україні запустили електронні лікарняні

В Україні запустили електронні лікарняні

Ініціатори нововведення запевняють, що процес отримання лікарняного для українців значно спроститься

69

Щоправда, вже на початку сам процес втілення ідеї в життя загальмував, адже це обіцяли зробити ще з початку року. Зараз же визначено, що всі лікарні з вересня повинні перейти на видачу е-лікарняних. Про це йдеться у спеціальному повідомленні міністерства охорони здоров’я та міністерства цифрової трансформації України

«Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних – медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1-го вересня цього року всі медичні заклади мають формувати їх в електронному вигляді», – сказано в заяві на Урядовому порталі.

У МОЗ відзначили, що для такого переходу потрібні час, навчання та роз’яснення для медичних працівників та усіх, хто дотичний до процесу.

В уряді також пояснили, як це відбуватиметься на практиці: «Пацієнт приходить до лікаря на огляд. Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом. Ви отримаєте про це повідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там формується електронний листок непрацездатності – це саме той документ, за яким вам нараховують виплати. Про це ви також отримаєте повідомлення на телефон».

Нагадаємо, що заборгованість із виплати лікарняних наразі сягає приголомшливої суми – близько 3-ох мільярдів гривень. Про це сьогодні на пресконференції повідомив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі