НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні зареєстрували перших колекторів, які тепер офіційно «вибиватимуть» борги

В Україні зареєстрували перших колекторів, які тепер офіційно «вибиватимуть» борги

306

Після ухвалення закону про захист боржників, Національний банк України зареєстрував перші 5 колекторських компаній.

Про це повідомив сайт НБУ. Раніше діяльність колекторів в країні законодавчо не регулювалася.

Список зареєстрованих компаній:

ТОВ «Компанія Аксіліум»;

ТОВ «Інфідіс»;

ТОВ «Фінтех-колектив»;

ТОВ «Служба виконання стягнення»;

ТОВ «Українська колекторська агенція»

Згідно з ухваленим навесні 2021-го року законом, під час роботи з боржниками, колекторам заборонено прямо загрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати вночі чи приховувати номер.

Колектор зобов’язаний називати своє ім’я, назву компанії, підставу дзвінка і розмір боргу. На вимогу боржника він буде протягом 7-ми днів надавати підтверджувальні документи.

Також закон забороняє збирати й обробляти наступну персональну інформацію: про графік роботи, місця відпочинку, інформацію із соціальних мереж, особисті фотографії тощо.

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що в Україні може з’явитися електронна гривня. Цифровою валютою можна буде розраховуватися та навіть отримувати зарплату. Втім чи стануть е-гроші проривом для українців, – експерти ще мають сумніви

До того ж, у Верховній Раді до другого читання готують законопроєкт, який узаконить криптовалюту та віртуальну гривню. Як розповів заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, він надасть низку переваг власникам криптовалют.

У першій половині 2021-го року майже 90 відсотків від загальної кількості операцій із платіжними картками складали безготівкові операції, це на третину більше, ніж на закінчення 2020-го року.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі