НТА > НОВИНИ > Освіта > В Україні затвердили правила прийому до вищих навчальних закладів на 2022-ий рік

В Україні затвердили правила прийому до вищих навчальних закладів на 2022-ий рік

272

Міністерство освіти і науки України затвердило умови прийому до вишів країни на навчання для здобуття вищої освіти 2022-го року.

Документ уже підписав очільник відомства Сергій Шкарлет. Відзначається, що 2022-го року для вступу приймаються сертифікати зовнішнього оцінювання 2019-го, 2020-го, 2021-го та 2022-го років.

Абсолютна більшість вступників подаватимуть заяви про вступ в електронній формі. Реєстрація електронних кабінетів для вступу на перший курс розпочнеться 1-го липня.

Прийом документів від вступників розпочнеться 14-го липня та закінчиться 16-го липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних екзаменів, творчих конкурсів та 22-го липня – для осіб, які вступають за результатами ЗНО, а також вступних екзаменів і творчих конкурсів.

Вступні іспити, творчі конкурси проведуть у декілька потоків з 1-го по 13-го липня включно. У той же час в період з 14-го по 22-го липня можуть провести додаткові сесії іспитів чи творчих конкурсів для абітурієнтів, які вступатимуть на контрактну форму навчання.

Співбесіди проведуть із 17-го по 19-те липня. Формування рейтингових списків вступників, які вступатимуть на підставі результатів ЗНО, творчих конкурсів і вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування й оприлюднення списку рекомендованих здобувати вищу освіту за кошти державного чи місцевого бюджету відбудеться не пізніше 27-го липня.

Абітурієнти, які отримали рекомендації для зарахування, повинні виконати вимоги до зарахування на місця державного чи регіонального замовлення до 4-го серпня. Зарахування абітурієнтів за кошти державного чи місцевого бюджету проведуть 5-го серпня. Зарахування абітурієнтів, які навчатимуться на контрактній основі відбудеться не пізніше 30-го вересня.

Нагадаємо, що наприкінці серпня в Україні затвердили порядок позбавлення ступеня бакалавра та магістра через порушення академічної доброчесності. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет пояснив, що таке рішення уряд ухвалив, аби стимулювати здобувачів освіти дотримуватися академічної доброчесності.

Цього року вартість навчання у вищих навчальних закладах зросла в середньому на 10%. Відтак, абітурієнтам, які не змогли отримати достатню кількість балів для вступу на бюджет, доведеться платити за навчання чималу суму.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі