НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні збільшать пенсії. Урядовці пояснили, як це відбуватиметься

В Україні збільшать пенсії. Урядовці пояснили, як це відбуватиметься

553

Міністерство соціальної політики планує поетапне підвищення пенсій для різних категорій населення у бюджеті 2022-го року. Також пропонується включити до програми щомісячних доплат літнім громадянам пенсіонерів віком від 70-ти до 75-ти років.

Про повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України. У державному бюджеті на 2022-ий рік планують підвищити з 1-го січня пенсій людям з інвалідністю серед ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

Окрім того, з 1-го березня пропонують індексацію пенсій для майже 10-ти мільйонів пенсіонерів і компенсаційних виплат для пенсіонерів віком старше 75-ти років; з 1-го липня і з 1-го грудня перерахунок пенсійних виплат у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

А з 1-го жовтня, можливо, відбуватиметься перерахунок мінімальної пенсії за віком у зв’язку з прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.

На скільки саме планують підвищити виплати – не повідомляють.

У Мінсоцполітики вважають, що у разі схвалення Верховною радою урядового законопроєкту ці пропозиції «дадуть можливість уперше після 2014-го року охопити програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найвразливіших групах».

Законопроєкт пропонує:

– визначити дату щорічної індексації пенсій – 1-го березня;

– здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;

– призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов;

– призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, комплексна програма підвищення пенсій фокусується насамперед на підвищенні найнижчих пенсій.

«На початку 2020-го року людей, які отримують найнижчі пенсії, менше 2 000 гривень, було 4 мільйони. Зараз ми підняли пенсії понад цю межу для 2,3 мільйона людей і очікуємо, що із середини 2022-го року пенсії для всіх пенсіонерів складатимуть понад 2 000 гривень», – сказала Лазебна.

У міністерстві повідомили, що з початку 2020-го року середня пенсія в Україні зросла майже на 25% або 784 гривні.

Середня пенсія станом на 1 січня 2020 року в Україні складала 3082,98 гривні, а станом на 1 серпня 2021 року – 3 866,84 гривні.

Нагадаємо, що раніше в Мінсоцполітики розповіли, хто в Україні зможе отримувати пенсію в 7 тисяч гривень.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
1

Коментарі