НТА > НОВИНИ > Суспільство > В Україні змінилися правила для водіїв

В Україні змінилися правила для водіїв

Відтепер видаватимуть водійські посвідчення нового зразка

1006

З вівторка 28 грудня в Україні почали діяти нові правила для майбутніх водіїв. Українці, які навчалися керувати автомобілем з автоматичною коробкою передач, не матимуть права сідати за кермо машин з “механікою”.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Тепер відповідну позначку міститимуть всі водійські посвідчення.

“З 28 грудня у посвідченнях водія буде відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78». З ним водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності – з будь-якою”, – йдеться у повідомлені .

Утім, це не єдине нововведення, яке чекає на українських водіїв.

Водійське посвідчення нового зразка може містити й інформацію про обмеження щодо керування транспортним засобом, накладені на громадянина. Їх причини можуть бути різними:

  • медичні показання – наявність у водія окулярів, контактних лінз, слухових апаратів, засобів для спілкування, протезів кінцівок;
  • обмеження на керування транспортним засобом тільки в денні години або в межах певного міста/регіону, або в радіусі декількох кілометрів від місця проживання.

Крім того, успішно складений теоретичний іспит чинний не 3 місяці, а 2 роки.

Нагадаємо, що в Україні від 5 листопада стало простіше отримати водійське посвідчення: можна замовити посвідчення водія через Електронний кабінет водія з використанням засобів поштового зв’язку.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"