НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні знову зафіксували падіння економіки

В Україні знову зафіксували падіння економіки

339

Станом на вересень 2021-го року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) знизився на 4,4%. Основний внесок у таке падіння дало сільське господарство, обсяги виробництва якого знизилися на 11,4% через повільніший темп збирання кукурудзи цього року.

Про це свідчить макроекономічний і монетарний огляд НБУ (жовтень 2021-го року). В огляді сказано, що у вересні знизилися й обсяги виробництва в промисловості (на 0,7%).

Дефіцит вугілля та проведення ремонтів на окремих металургійних підприємствах позначилися на добувній промисловості, металургії та енергетиці. Через високу вартість газу надалі скорочувалося виробництво в хімічній промисловості.

Натомість нарощування експорту агропродукції та чорних металів сприяло зменшенню спаду в оптової торгівлі та поліпшенню показників вантажообороту.

«Споживчий та інвестиційний попит залишалися стійкими, хоча зростання роздрібної торгівлі сповільнилося (до 5,9%) на тлі високої бази порівняння. Надалі швидко зростало будівництво (10,1%), у тому числі за рахунок збільшення бюджетного фінансування дорожньої інфраструктури», – зазначили в Національному банку України.

За даними НБУ, за січень-вересень ІВБГ зріс на 1,1%, за 9 місяців минулого року спостерігалося падіння на 6,0%.

Нагадаємо, що в першій половині жовтня Міжнародний валютний фонд прогнозував зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) України 2021-го року на рівні 3,5%. Таким чином економіка України не відновиться після падіння 2020-го на 4,0%.

2021-го року в Україні очікується черговий рекорд урожаю зернових і зернобобових культур – 81 мільйон тонн. Це третій рекорд за останні чотири роки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"