НТА > НОВИНИ > Економіка > В Україні знову зростуть ціни на таксі

В Україні знову зростуть ціни на таксі

134

Незважаючи на те, що ціни на таксі значно збільшилися ще навесні, незабаром поїздки для громадян можуть стати ще дорожчими.

Про це повідомило видання «Сегодня» із посиланням на голову правління Української таксомоторної асоціації Андрія Антонюка.

За останні пів року ціни на таксі зросли майже на 30%, однак це ще не межа – з настанням осінніх холодів вони можуть підвищитися ще на 10-20%.Андрій Антонюк пригадав, що ціни змінилися після локдауну у квітні, коли в громадський транспорт столиці пускали тільки за спецперепустками. У той час вартість зросла на 10-15%. Ще 15-25% додалося за літо та першу половину вересня.

У великих містах популярністю користуються великі служби таксі Uber, Bolt і Uklon, які і встановлюють ціни на ринку. Залежать вони в основному від часу дня. «У них гнучке ціноутворення: не в годину пік ціна низька, але у високу годину-пік ціна може бути вдвічі або втричі більшою, це їх бізнес-модель роботи», – пояснив Антонюк.

Основними причинами подорожчання експерт називає брак автомобілів і водіїв. Він також додав, що за час карантину багато автопарків припинили роботу через банкрутство. Водії ж обирають інші сфери діяльності або й зовсім їдуть на заробітки.

Вплив на ціноутворення, як зазначив Апостроф, мають і паливо з технічним обслуговуванням, які теж дорожчають.

Керівник профспілки таксистів України Василь Попик вважає, що нинішні ціни на таксі часто є економічно невигідними для водіїв.

«Більше 50% в тарифі на проїзд – це паливо. Київські таксисти порахували три місяці тому, що «нульовий» тариф на перевезення становить 6 гривень / кілометр, а на той час був тариф 4-4,5 гривень / кілометр, тобто таксисти працювали собі в збиток, «проїдаючи» свої машини», – розповів він.

Нагадаємо, що в липні популярні сервіси таксі Bolt та Uber практично одночасно оголосили про підняття тарифів на всі категорії таксі. Найімовірніше, послуги дорожчали через постійне подорожчання пального. За прогнозами експертів, ціни мали зростати і в подальшому.

Приблизно тоді ж стало відомо, що найбільший китайський таксі-сервіс DiDi запускає підрозділ в Україні. Розпочати роботу планують до кінця 2021-го року. Компанія вже створила україномовну версію сайту та оголосила про набір водіїв на роботу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі