НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україні з’являться Центри контролю та профілактики хвороб. Як працюватимуть на Львівщині

В Україні з’являться Центри контролю та профілактики хвороб. Як працюватимуть на Львівщині

361

У всіх областях України з 1 липня запрацюють Центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ).

Про це повідомив головний санітарний лікар України  Ігор Кузін.

За його словами, у Центрах будуть об’єднані структури, які вже існують в регіонах: лабораторні центри, центри громадського здоров’я, підрозділи зі статистики та відділи моніторингу та оцінки. Такі центри підпорядковуватимуться МОЗ. Тим часом Центр громадського здоров’я буде підтримувати їх організаційно.

За що відповідатимуть Центри 

Ігор Кузін наголосив, що центри створили для того, аби швидко реагувати на нові пандемії, а також задля епідемічного контролю в регіонах.

Центри будуть відповідати за контроль над хворобами в регіоні — від рутинного моніторингу показників, до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них.

«Медична система не мала значних оновлень за 30 років Незалежності та виявилася не повною мірою підготовленою до ефективного реагування на SARS-CoV-2. Найперше, що ми впроваджуємо — це перехід від децентралізованої системи до чітко керованої вертикальної структури», – зауважив санлікар.

Головні функції ЦКПХ:

  • забезпечення епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення
  • захист населення від інфекційних хвороб
  • попередження та профілактики неінфекційних захворювань
  • епідеміологічний нагляд (спостереження)
  • підтримка імунопрофілактики
  • просвітницька робота щодо здорового способу життя
  • боротьба зі стійкістю до протимікробних препаратів
  • реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я

Як працюватимуть у Львівській області

Натомість у Львівській області Центр контролю і профілактики хвороб уже працює, розповідає Наталія Іванченко, в.о. генерального директора Львівського обласного центру з контролю і профілактики хвороб МОЗ України.

За її словами, згідно із наказом МОЗ від 3 червня 2021 року відбулося перейменування обласних лабораторних центрів на Центри з контролю і профілактики хвороб МОЗ України.

«Відповідно, центри є правонаступниками лабораторних центрів, які раніше функціонували. Змінився статут, згідно з яким діють Центри контролю і профілактики, розширилися повноваження, зокрема, розширилися функції з імунопрофілактики. Додалися функції з просвітницької роботи щодо здорового способу життя , збільшилася кількість штатних одиниць. Відповідно, додалися функції стосовно моніторингу пропозицій щодо безпеки харчування, безпеки поводження у закладах охорони здоров’я», – зауважила вона.

Наталія Іванченко наголосила, що ЦКПХ – це структура, яка проводить моніторинг інфекційної чи неінфекційної захворюваності, розробляє різноманітні програми, щоб покращити ситуацію із захворюваністю. Також центр дає рекомендації органам виконавчої влади щодо покращення здоров’я населення.

«Оскільки в області є Центр громадського здоров’я, то він зараз реорганізується. Частина працівників ЦГЗ переходять у Центр контролю і профілактики хвороб. У Львівській області центри працюють. Наказ МОЗ є від 3 червня 2021 року», – додала Іванченко Наталія.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"