НТА > НОВИНИ > Суспільство > В українських магазинах пластикові пакети стануть платними

В українських магазинах пластикові пакети стануть платними

Платити за торбинку українцям доведеться з 10 грудня

1422

В українських магазинах з 10 грудня 2021 року одноразові пластикові пакети стануть платними. Їхня ціна становитиме від 2 до 3 гривень за торбинку.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України.

Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів надають три місяці.

Скільки коштуватимуть

Ціни на пакети будуть такими:

  • пакет без ручок і без бічних складок – 2 грн;
  • пакет без ручок з бічними складками – 2,50 грн;
  • пакет з ручками і з бічними складками – 3 грн.

Використовувати пластикові пакети буде заборонено в усіх сферах обслуговування, їх надаватимуть лише за гроші.

На які пакети діятиме заборона

Отже, забороняється використання:

– надлегких пластикових пакетів;

– легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;

– оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Виняток становлять біорозкладані пакети для упаковки у виробництві.

Які можна буде використовувати

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети та пакети, призначені для пакування або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду. Йдеться про надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів, глибиною до 345 міліметрів та довжиною до 450 міліметрів.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила за основу цей законопроєкт восени минулого року. У червні 2021 року парламент схвалив документ у другому читанні. 7 червня Володимир Зеленський підписав проєкт закону.

Автори законопроекту пропонують стимулювати попит на виробництво біорозкладних пакетів, але не тих, що зараз продаються в магазинах як біорозкладні (насправді це так звані оксорозкладні пластикові пакети, які завдають шкоди довкіллю), а вироблених із крохмалю та целюлози.

Як каратимуть

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від 3400 до 8500 грн.

А як в Європі

Країни ЄС вже давно напрацьовують законодавчу базу для стимулювання людей відмовитись від пластику. Деякі країни прийшли до повної або часткової заборони реалізації пакетів, інші запровадили додатковий збір з внутрішніх виробників та імпортерів або роздрібних продавців.

Є країни, які використовують додаткову фіксовану плату, що стягують зі споживачів у пунктах продажу або поєднання заборони і фінансового збору, коли, наприклад, запроваджується заборона на тонкі пластикові пакети та збір щодо міцних пластикових пакетів.

У Франції діє заборона на розповсюдження пакетів, але немає покарання за її порушення. В Італії не можна продавати та використовувати пакети, а порушникам доводиться платити 500 євро штрафу. У Бельгії не можна продавати та використовувати одноразові пакети завтовшки до 0,015 мм. Молдова теж уже заборонила розповсюдження пластикових пакетів, а порушники мають заплатити штраф до 700 доларів (крім пакетів завтовшки до 0,015 мм).

Нагадаємо, що пластикові пакети – поза законом. В Україні штрафуватимуть за використання пластикових пакетів. Відповідним рішенням Верховна Рада остаточно заборонила їх обіг.

Читайте також “Сонце й море «розчиняють» пластик на нові токсичні речовини”.

І дивіться “Верховна рада заборонила пластикові пакети. Що зміниться для екології країни?”.

 

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Коментарі