НТА > НОВИНИ > Здоров'я > В Україну доставили нову партію вакцини від компанії Pfizer

В Україну доставили нову партію вакцини від компанії Pfizer

96
В Україну доставили нову партію вакцини Pfizer

Сьогодні, у межах глобального механізму COVAX в Україну доставили 117 тисяч доз вакцини від коронавірусної хвороби компанії Pfizer

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЮНІСЕФ.

Загальна кількість вже доставлених препаратів цієї фірми становить 590 850 тисяч доз. До наступного тижня в Україну прибуде ще 473 850 доз від компанії Pfizer.

Крім цього, в Україні є більше мільйона вакцин від компанії AstraZeneca.

Що за вакцина Pfizer

Після введення цього препарату, вакцина вчить клітини людини виробляти білок, що відповідає за імунну реакцію у разі зараження. Тобто, вона стала першим препаратом, що базується на матричній РНК.

Препарату потрібна дуже низька температура для зберігання – до мінус 80 градусів.

Вакцина Pfizer вже показала 95% ефективності у Канаді.

Після багатьох місяців тестування та клінічних випробовувань, розробники оголосили 90% ефективність препарату. Наприкінці 2020 року вакцину зареєстрували в США, ЄС, Великій Британії та інших країнах.

Побічні реакції

Під час отримання дозволу на розповсюдження препарату, у вакцини не було виявлено жодних побічних реакцій, окрім типових: втома та головний біль у людей старшого віку. Втім, при перших застосуваннях помітили гостру алергічну реакцію, яка настала відразу після щеплення, а у деяких пацієнтів США та Британії виявили анафілактичний шок (почервоніння шкіри та задишка).

Крім цього, найпоширенішою побічною реакцією є больові відчуття у місці уколу.

Нагадаємо, Європейське агентство з лікарських засобів (ЄАЛЗ) дозволило використовувати вакцину від коронавірусу Pfizer для підлітків. Тепер у країнах ЄС будуть вакцинувати дітей віком від 12 до 15 років.

Софія Лепех

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі