НТА > НОВИНИ > В Україну прибули військові катери зі США. Їх назвали «Фастів» і «Суми»

В Україну прибули військові катери зі США. Їх назвали «Фастів» і «Суми»

Судно Ocean Grand доставило в Україну зі США два патрульні катери типу Island

143

У рамках допомоги Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Росії в Україну прибули два катери.

Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ. Нові надбання української армії отримали назви «Фастів» і «Суми».

Кінцева зупинка маршруту – Одеський морський торгівельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування.

«Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Високо цінуємо вклад США задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України», – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа.

На катерах піднімуть військово-морський прапор України та під командуванням українських екіпажів вони розпочнуть свій бойовий шлях щодо забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного й Азовського морів, повідомили в ЗСУ.

Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України.

Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги США Україні, яка триває з 2014-го року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що ракетні катери, які Велика Британія збудує для України, отримають британське ракетне озброєння. Про це повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода аташе з питань оборони посольства Великої Британії в Україні Тім Вудз.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі