НТА > НОВИНИ > Культура > В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного

Подивитись на пам’ятку можна буде вже цього року

358

В Україну до вшанування 400-річчя смерті Петра Сагайдачного привезуть меч українського гетьмана.

Про це домовився міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час візиту в Каунас (Литва), повідомляє сайт міністерства.

За словами Ткаченка, після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика таку практику вирішили продовжити. Відтак, подивитись на пам’ятку можна буде вже цього року.

Рішення про привезення меча Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський.

“У Каунасі вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України. Робоча група буде створена вже цього року”, – йдеться у повідомленні.

Також Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Додамо, що зараз меч Петра Сагайдачного перебуває у Кракові, в зброярні Вавельського королівського замку. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Меч виготовлено зі сталі, золота, срібла, оздоблено діамантами та написом VLADISAVS + Konasevicio Koszovio ad Chocimum contra Osmanum (“Владислав (у дар) Конашевичу кошовому під Хотином проти Османа”). Крім того, на захисному щитку відтворено сцену з біблійної притчі про суд царя Соломона.

Нагадаємо, що 10 серпня Конституція Пилипа Орлика прибула в Україну вперше за 311 років з часу свого створення. У межах святкування 30-ї річниці Незалежності України всі охочі могли  побачити цей історичний документ.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"