НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > В Україну ввезли отруйний арахіс з Єгипту через Польщу

В Україну ввезли отруйний арахіс з Єгипту через Польщу

Афлатоксин-В1 – отруйна речовина для людей і тварин, яку виділяють деякі види мікроскопічних цвілевих грибів

696

У магазинах Одеси та населених пунктах у цьому регіоні, а також в Івано-Франківській області, до продажу надійшов небезпечний для здоров’я арахіс, який привезли з Єгипту через Польщу.

Про це повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

В арахісі виявили перевищення максимально допустимих рівнів афлотоксинів.

«Доводимо до відома операторів ринку про необхідність вилучити його з обігу й у термін не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність», – сказано в повідомленні.

Афлатоксин-В1 – отруйна речовина для людей і тварин, яку виділяють деякі види мікроскопічних цвілевих грибів. Він викликає злоякісні пухлини та цироз печінки, а також знижує імунітет. Під час сильного отруєння афлатоксином-В1 можливі набряк мозку та гостра печінкова недостатність.

Нагадаємо, наприкінці листопада в Польщі в центрі для українських біженців в Глухолазах, що в Опольському воєводстві, госпіталізували зі симптомами отруєння понад 20 осіб.

У липні у Львові поліцейські розслідували обставини отруєння 29-ти осіб, троє з яких – діти віком 6-ти, 7-ми та 9-ти років. Люди могли отруїтись, харчуючись у закладах однієї з ресторанних мереж, розташованих у різних районах Львова.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі