НТА > НОВИНИ > Новини світу > В ЄС прокоментували реакцію Києва на угоду США з Німеччиною

В ЄС прокоментували реакцію Києва на угоду США з Німеччиною

111

Європейські дипломати та чиновники позитивно оцінили рішення Києва вимагати консультацій з Єврокомісією та урядом Німеччини щодо угоди Берліна із США, яка стосується газопроводу “Північний потік-2”.

Як пише Politico, публічно представники ЄС мало реагували на маневр України. Комісія повторила, що ЄС не розглядає “Північний потік-2” як такий, що відповідає колективним інтересам блоку і заявила, що залишається відкритою для обговорення цього питання з усіма партнерами, включаючи Україну.

Однак приватно багато чиновників та дипломатів усміхалися та були в захваті від кмітливості Києва“, – йдеться у статті.

Іще 21 липня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна ініціює консультації щодо “Північного потоку-2” відповідно до статті 274 Угоди про асоціацію.

Вони вчинили абсолютно правильно. Деякі мої колеги в інституціях вважають, що Угода про асоціацію накладає зобов’язання лише на українців, а не на обидві сторони“, – заявив один із чиновників ЄС.

Високопоставлений дипломат ЄС переконаний, що реакція Києва була виправданою – але, можливо, також потенційно непродуманою. “Нещодавня українська ініціатива є хитрою, звичайно. Однак мені цікаво, чому вони цього не робили раніше“, – сказав він.

Видання відзначає, що розуміння, що Київ має повне право захищати свої інтереси навіть попри загрозу розлютити партнерів, стало проривом для України.

Головне, що українці почали демонструвати власну ідентичність, а не просто вдячно отримувати донорську допомогу та технічну підтримку. Вони не є невдячними, але я думаю, що вони почали більше діяти як країна“, – сказав радник, який багато працював з українськими урядовцями.

Як відомо, 21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі