НТА > НОВИНИ > Війна > В Запорізькій області окупанти мародерять і блокують гуманітарні коридори

В Запорізькій області окупанти мародерять і блокують гуманітарні коридори

230

Окупанти намагаються транслювати на тимчасово захоплених територіях Запорізької області російське телерадіомовлення. При цьому продовжують мародерити та обстрілювати населені пункти області, а також блокують гуманітарні коридори.

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

Окрім трансляції російської пропаганди окупанти також вкотре обстріляли Василівку. Таким чином вони намагаються переконати мирних жителів, ніби по цивільних ведуть вогонь ЗСУ. Втім місцеві не вірять подібним провокаціям. Раніше Василівку обстріляли з боку с. Бурчак, яке тимчасово перебуває під контролем окупантів. Хоча російські ЗМІ планували звинуватити у цьому саме ЗСУ.

При цьому, російські війська продовжують мародерити, захоплюють для своїх потреб громадські будівлі. Наприклад, селі Кінські Роздори, за повідомленнями місцевих жителів, російські військові оселилися у школі, лікарні та перебувають у сільській раді. На території села загарбники риють траншеї, аби заховати в них свою військову техніку. 

У Бердянську окупанти захопили два медичних заклади. Наразі відомо, що одному з них «призначено» керівника, обраного з колаборантів. А головою міського департаменту охорони здоров’я «призначили» Миколу Мірошниченка, який донедавна займався волонтерством.

На Мелітопольщині окупанти замінували місцевість поблизу Кам’яної Могили — унікальної пам’ятки геології та археології світового значення. Вони риють окопи у селах, що знаходяться поблизу заповідника, а на джерелах села Терпіння облаштовують свій табір. Таким чином загарбники намагаються закріпитися та водночас запобігти партизанському руху спротиву в Мелітопольському районі.

У самому Мелітополі окупанти заблокували гуманітарні коридори: постачання продуктів, ліків та евакуація населення наразі не можливі.

Окрім того, росіяни продовжують викрадати мирних мешканців, а колаборанти призначають на керівні посади некомпетентних працівників та колишніх злочинців, заявляють в ОВА. Окупаційні сили готуються святкувати 1 та 9 травня, а також намагаються розпочати навчальний процес в школах і дитсадках. 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі