НТА > НОВИНИ > Новини світу > Вакцинувалися, щоб мандрувати. Чи визнає ЄС Covishield та CoronaVac

Вакцинувалися, щоб мандрувати. Чи визнає ЄС Covishield та CoronaVac

Дізналися прогнози, чи зможуть всі вакциновані українці вільно подорожувати Європою

971

Країни Євросоюзу уже почали скасовувати обмеження для вакцинованих туристів. Утім, відкрити кордони країни зможуть лише тим громадян, які зробили щеплення зареєстрованими в ЄС вакцинами.  Для українців потрапити за кордон буде складніше, оскільки наших громадян вакцинують й тими препаратами, які до списку ЄС не потрапили.

Чи зможуть вони все ж подорожувати країнами Європи цього літа, дізнавався NTA.

З 1 липня в усіх країнах Євросоюзу почали діяти цифрові сертифікати вакцинації, аби туристам було простіше подорожувати в умовах пандемії. Як відомо, документ визнаватимуть лише із вакцинами, які зареєстровані у Євросоюзі. Наразі таких є чотири: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson.

Які вакцини не визнає ЄС

В Україні використовують також вакцини, не зареєстровані в ЄС. Попри те, що в Євросоюзі визнали вакцину AstraZeneca, її індійський аналог Covishield, яким першою дозою вакцинувалося багато українців, до списку не потрапив. Це при тому, що південнокорейська «AstraZeneca», яку в нашій країні використовували для другої дози, в Європі «легальна».

Раніше речник Єврокомісії навіть підтвердив, що препарат Covishield вважається окремою вакциною. Натомість генеральний директор Інституту сироватки Індії Адар Пунавалла обіцяє вирішити цю проблему якнайшвидше.

Також українців щеплюють китайською вакциною CoronaVac. Цей препарат Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила для екстреного використання, проте до списку затверджених Європейським агентством з лікарських засобів вакцин (EMA) вакцин вона не потрапила. Відтак, українці, які нею щепилися, подорожувати Європою зараз не зможуть.

Які наші шанси на мандри

Нещодавно Україна домовилась з Угорщиною та Молдовою взаємно визнавати свідоцтва про вакцинацію. Визнання свідоцтв означає, що для мандрівок будуть прийняті усі вакцини, включно з індійською Covishield та китайською CoronaVac.

Україна також домовляється про взаємне визнання свідоцтв з Туреччиною та Грузією. Нещодавно очільник МЗС України Дмитро Кулеба обговорив взаємне визнання COVID-сертифікатів і з главою МЗС Ірландії.

Також епідеміологиня та директорка Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Тімко вважає, що вакцини Covishield та CoronaVac ще зможуть потрапити до списку препаратів, які визнані ЄС для подорожей.

«Обіцяли з 1 липня, що будуть сертифікати з QR-кодом, але станом на сьогодні ще немає даних. Є лист, що ЄС наразі визнає лише чотири вакцини, але ще вирішується питання  щодо  розширення переліку і включення вакцин, які є рекомендовані ВООЗ. Звичайно, що шанс у нас є, але скільки це триватиме по часу невідомо», – додала Наталія Тімко.

Валерія Рабінович

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі